Nem hibázott a Haladás Debrecenben
2024.03.19 | 13:45

A DEAC férfi futsalcsapata az MVFC Berettyóújfalu elleni vereség után hétfő este a címvédő, és ezúttal is listavezető Haladást fogadta a DESOK-ban. A debreceniek az idényben eddig kétszer csaptak össze a Vas vármegyei alakulattal, de mindkét alkalommal 2–1-es vereséget szenvedtek.

Azonban Tihanyi Csaba legénysége ezúttal is a bravúrra törekedett, ám a fiúk a félidő tájékán gondolatban talán már túl hamar az öltözőbe vonultak, amely megpecsételte sorsukat.

A Haladás Hadházi Sándor révén már a 6. percben megszerezte a vezetést (0–1), de aztán a DEAC-nak is voltak bőven lehetőségei. Nem sokkal később Rutai terült el a büntetőterületen belül, a játékvezető szerint Faragó Lajos szabálytalankodott, így hatméterest végezhettek el a vendégek, ám Faragó Ádám túljárt a büntetőt elvégző Vas eszén. A debreceniek a 19. percben egyenlítettek is, a rutinos Faragó Lajos javította korábbi tévedését, és a pálya közepén szerzett labdát, amit jobb szélről nagy lökettel aztán a hálóba juttatott (1–1). Csakhogy az első játékrésznek itt még nem volt vége, hazai szempontból rémálomszerűen folytatódott a találkozó. 55 másodperccel a szünet előtt a Hali egy szöglet után ismét előnybe került, ugyanis az üresen érkező Henrique magabiztosan célzott a kapuba (1–2), majd még ugyanebben az etapban Vass Ottó hibája után Vas Ádám is eredményes volt (1–3). A fekete-fehérek ráadásul azért is foghatták a fejüket, mivel sérülés miatt elveszítették Franchut, aki a folytatásban már nem is tudott visszaállni.
A második játékrészben nyomott az egyetemista gárda, de Berecz Rafael, Tóth Attila és Thiago lövése is elakadt a remek formában védő Alasztics Marcell kezeiben. Mivel az állás nem módosult, a cívisvárosiak a végén kockáztattak, ám a véghajrából rosszul jöttek ki. A vége előtt hat perccel Longo döntötte el a pontok sorsát, ugyanis védhetetlenül bevarrta a labdát a felsőbe (1–4), majd az utolsó minutumban Sipos Gergő lőtt az üres kapuba és alakította ki az 1–5-ös végeredményt.

DEAC–Haladás VSE 1-5 (1-3).
Debrecen, DESOK csarnok
Vezette: Czene-Joó -Juhász - Mózsa

DEAC: Faragó Á. – Francisco, Thiago, Tóth A., Győri.
Csere: Nyerges, Fargaó L., Berecz, Vass O., Nagy B., Szatmári, Siska, Varga Z., Magyar.
Edző: Tihanyi Csaba.

HVSE: Alasztics – Luiggi, Hajmási, Sipos, Vas Á.
Csere: Gyimesi, Kovács M., Szalmás, Knizs, Henrique, Körmendy, Vatamaniuc-Bartha, Hadházi, Rutai.
Edző: Ferraz Conde Felipe.

Gólszerzők: Faragó L, (19.), ill. Hadházi (7.), Henrique (20.), Vas Á. (20.), Luiggi (35.), Sipos (40).

Forrás: haon.hu