sima Haladás-győzelem
2021.01.24 | 20:44

A mérkőzésnek egyértelműen az alapszakaszgyőzelemért küzdő Haladás futott neki esélyesként. A hazaiaktól Alasztics és Horváth Péter hiányzott.

Haladás VSE–Nyírgyulaj KSE 52 (31)
Szombathely, Haladás sportcsarnok, zárt kapuk mögött
Vezette: Kovács G. - Kubicsek - Kondákor

HVSE: Gyimesi – Hajmási, Dávid, Vas Á., Dróth.
Csere: Homlok (kapus), Kovács M., Darrieer, Nagy K., Simic, Sipos, Papp, Gerencsér, Vidák.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

Nyírgyulaj: Dobó – Harmati, Vlasovych, Csoma, Lapa.
Csere: Opre (kapus), Szabó, Vass O., Orosz, Nagy, Hajdu, Domokos.
Edző: Lovas Norbert.

Gólszerezők: Vas Á. 2 (8., 15.), Hajmási (9.), Dróth 2 (18., 33.), ill. Orosz (6.), Vlasovych (29.).

Remekül kezdte a meccset a Haladás, egyből nekiesett ellenfelének. Dobó kapusnak rögtön az elején nagyokat kellett védenie, Dróth löketénél pedig a kapufa mentett. Pillanatokra volt csak a vendégeknél a labda – a Nyírgyulaj kizárólag a védekezéssel foglakozott. A nagy szombathelyi nyomás azonban csak nem akart góllá érni. Sőt, egy lapos átlövés után a Nyírgyulaj szerezte meg a vezetést – a játék képe alapján teljesen váratlanul. De Vas gyorsan egyenlített, labdaszerzés után egy egyéni akciót zárt góllal. Majd Dávid remek passzát váltott gólra estében, okosan Hajmási (9. perc: 2-1) – fordított a Haladás. És ment tovább előre. Darrieer lökete a kapufán csattant. Közben vészkapus játékkal is próbálkozott a Nyírgyulaj. Egy szögletvariáció után pedig Vas Ádám megszerezte saját maga második, csapata harmadik gólját. Nem bírta a gyilkos tempót a vendég. Majd Vas gólpasszal jelentkezett, Dróth közelről terelte a labdát a kapuba. Eldőlni látszott a mérkőzés. Nagyon kellett a szünet a vendégeknek.

Bátrabb futballal, és rögtön vészkapus játékkal nyitotta a második félidőt a vendég. És így létszámfölényben azért a Nyírgyulaj is vezetett néhány támadást. De a HVSE játszott kapura veszélyesebben – ezt Simic zúgó kapufája is jelezte. A vendégek ukrán légiósa jobban célzott, komoly bombát helyezett el a szombathelyi kapuba, szűkített csapata hátrányán (29. perc: 4-2). A Haladás komoly helyzeteket puskázott el – ráadásul korán, a 31. percben elérte az öt csapatfualtot. Váratlanul feszült hangulatú lett a mérkőzés. Dróth szabadrúgásból szerzett gólja megnyugtatta a kedélyeket (33. perc: 5-2). Innen már érezhetően nem volt visszaút a vendégek számára. Így is történt, a Haladás rutinos csapata módjára lehozta az utolsó öt-hat percet. És biztosan gyűjtötte be a kötelező győzelmet.

Forrás: vaol.hu