MEFOB Final Four - 1. nap
2021.06.11 | 06:30

Egy éves selejtezők után lezajlottak az elődöntők a MEFOB Final 4-on, az egyetemi futsal magyarországi csúcseseményén!

1.női elődöntő

A női találkozókkal kezdődtek az elődöntők, ahol a Pécs csapata a TE-vel csapott össze. A pécsi lányok elég foghíjasan, mindössze 1 cserével érkeztek a mérkőzésre, ami sajnos rá is nyomta a bélyegét a találkozóra részükről. Krár és Tatai O. góljára még Eigner Eszter tudott válaszolni, azonban innen beindult a tesis szekér, és 6 gólt vágtak a budapestiek a Baranya megyei csapat hálójába. Hajnal és Győrfi még kicsit kozmetikázta az eredményt de így is meggyőző TE győzelem született.

TE – PTE 8 -3

A mérkőzés ITT megtekinthető.

TE: Krischner – Kardosi, Krár, Szalisznyó, Méhes
játszott még: Hajagos-Tóth, Fehér,Váradi,Tatai

PTE: Horváth – Eigner, Ritvfer, Hajnal, Győrfi
játszott még: Németh

Gólszerzők: Krár 3, Váradi 2, Kardosi 1, Tatai O. 1, Fehér 1 ill. Eigner 1, Hajnal 1, Győrfi 1

A 3 gólt szerző Krár Edina

2.női elődöntő

A második női elődöntőn a 2019-es ezüstérmes ELTE Budapest mérte össze erejét az EKE Eger gárdájával. A mérkőzés kiegyenlített játékkal kezdődött, azonban az ELTE Haraszti és Králik góljával gyors előnyre tett szert, majd kis idő múlva Pinczi és Tatai K. is betalált. Ezzel a ritmusból kiesett az Eger, aminek 9-0-ás félidő lett a vége. A második játékrészben az Eszterházy már jobban koncentrált a kapuscsere után, és egy szoros félidőt játszott a budapestiekkel, aminek a vége 5-4 lett az ELTE javára.

ELTE Budapest – EKE 14 – 4

ELTE Budapest: Móczik – Pinczi, Soós, Gelb, Králik
játszott még: Tihanyi, Haraszti, Tagyi, Tatai K., Scharek, Drexler, Rigó, Pavlik, Csáki-Zeke

EKE: Molnár – Paranai, Tóth, Molnár, Nagy
játszott még: Libertényi, Orgoványi Héjja

Gólszerzők: Tatai K. 3, Haraszti 2, Králik 2, Soós 2, Scharek 1, Tagyi 1, Tihanyi 1, Gelb 1, Pinczi 1 ill. Nagy 1, Molnár 1, Paranai 1, Tóth 1

Haraszti Fanni az ELTE Budapest motorja volt az elődöntőn

1.férfi elődöntő

A Miskolci Egyetem korábban a MEFOB döntők bérletes tagja volt, azonban az utóbbi években nem vitézkedtek a Czékus ifjak a selejtezőkön és rendre elbúcsúztak közvetlen a Final Four előtt. Idén a TE kiütésével kerültek be, ahol az ELTE Budapest csapatával sodorta össze őket Fortuna. Az egész találkozón fej-fej melletti küzdelem zajlott, azonban a sok hiba mellett az ELTE csapata mindig egy kicsit jobban koncentrált a kék mezeseknél így 1-0 félidő után végül 3-0 győzelmet aratott.

2.férfi elődöntő

A SEK a MEFOB döntők régi esélyese, aki egy újonccal a Corvinus Egyetemmel találkozott. A gólgyártást Zana góljával a BCE kezdte, azonban innen a SEK átvette a kezdeményezést és az Ábrahám – Sipos duó vezényletével. A második félidő közepén csapatuk kapusát Kamondit egy 6-oson kívüli kezezés után elvesztették a kék mezesek, ilyenkor még egy kis reménysugár csillant a BCE játékosok szemébe a gyorsan megszerzett két góljuknak köszönhetően, de a hajrára érkezve a meccs ismét az ELTE-sek kezébe került, amit már nem engedtek ki a kezükből.

ELTE SEK – BCE 9-3

ELTE SEK: Kamondi – Takács, Kőfaragó, Péter, Sipos
játszott még: Szabó, Fehér, Kiglics, Németh, Albert

BCE: Illés – Zana, Galajda, Szűcs, Nagy
játszott még: Ivovács, Bozó, Horváth D., Melegh, Pataki, Horváth I.

Gólszerzők: Kőfaragó 3, Szabó 2, Kalmár 1, Németh 1, Péter 1, Zana öngól

A SEK igaz itt védekezett, azonban az egész találkozót ők irányították az utolsó elődöntőn

17:30 – Ünnepélyes eredményhirdetés

A mérkőzéseket az NKE Ludovika Arénában kerül megrendezésre, ahová az aktuális COVID-19 előírások alapján, védettségi igazolvánnyal és maszkban léphetnek be a nézők. A rendezvény online az Egyetemi Sport facebook oldalán tekinthetőek meg, élőben.

Forrás: mozduljra.hu