Döntetlen a rangadón, Vénusz siker Csepelen
2022.09.28 | 12:00

Zsinórban négy bajnokiját nyerte meg az alapszakaszban a Tolna-Mözs, közte volt a TFSE elleni 5–0-s siker még az előző idényben. Ahhoz képest mindkét oldalon voltak változások, elég, ha a fővárosiaknál az egyaránt válogatott Folk Zsuzsanna, Kota Gabriella vagy Varga Adél érkezését vagy hazai oldalon a duplázó Vámosi Georgina kiválását említjük.

Illetve Krascsenics Petra visszatérését, aki nyolc év után meghatározó játékosként tért vissza Tolnára. Az ő találatával vezettek az első félidőben a hazaiak, majd a szünet után egy újabb gyors találatával már kettővel ment Reveland Zoltán csapata. Az egyetemisták azonban igazolták, miért a bajnokság egyik nagy esélyesei, hiszen nem estek össze, s végül egy pontot távoztak a rangadóról.

2F-BAU Tolna-Mözs–TFSE-Bestrong 2–2 (1–0)
Tolna, Városi Sportcsarnok
Vezette: Pekoli – Szappanyos – Mihálovics

Tolna-Mözs: Deczki – Wiesner, Szalkai, Krascsenics P., Nagy N.
Csere: Kulcsár P., Bajcsy, Kiss G., Tancsa, Csapó, Hatala.
Edző: Reveland Zoltán

TFSE: Ősz – Kovács Sz., Balya, Dorner, Kota.
Csere: Lombos, Kovács N., Folk, Varga A., Gruber, Balogh N., Kókány.
Edző: Csernai Gábor László

Góllövők: Krascsenics P 17’, 21’ illetve Dorner 25’, Grúber 31’

A Csepel és a Vénusz is szerette volna megszerezni az első győzelmét, és tulajdonképpen háromesélyesnek is tűnt a találkozó. A vendégek gyorsan vezetést szereztek, és ezt meg is tudták tartani a második félidő végéig. A Vénuszból ezúttal hiányzott a gólgyáros Visnyánszki Dalma, és a térdszalagszakadást szenvedett örökifjú Kovács Aliz is.
Diamant és Helly révén viszont a másodikban hat perc alatt fordítottak Kincses Ernő lányai. Ám még mindig volt fordulat a találkozóban és Molnár Enikő, majd a 38. percben Lipták révén a Vénusz ismét megszerezte a vezetést, melyet már meg is tartottak a vendégek.
Végig fordulatos meccsen a hazaiak pontot érdemeltek volna, de a vendégek nagyobb futsal rutinja ezúttal 3 pontot ért.

Csepel FC USE - DVTK-Vénusz 2-3 (0-1)
Budapest, Laurencz László Sportcsarnok.
Vezette: Apkó Tamás - Vámos Tamás -Weigl Zsolt

Csepel FC USE: Forgács - Fekete, Diamant, Mesterházi, Helly.
Csere: Simoncini, Gyolcsos, Monyók, Gula.
Vezetőedző: Kincses Ernő

DVTK-Vénusz: Putnoky - Lipták, Fukler-Váradi, Kóka, Gyarmathy.
Csere: Kovács, Magyar, Molnár, Boda, Dudás.
Vezetőedző: Volodymir Kolok

Góllövők: Fukler-Váradi (0-1) a 9., Diamant (1-1) a 22., Helly (2-1) a 26., Molnár (2-2) a 34., és Lipták, (2-3) a 38. percben.

Sárgalap: Helly, Forgács, Kóka.

A Budaörs magabiztosan gyűjtötte be a kötelező három pontot, bár a vékony kerete figyelmeztető lehet a jövőt illetően. Talán ezért is láthattunk ellentétes félidőket, legalábbis ami az eredményeket illeti.
Mindenesetre érdemes lesz a jövőben a Budaörs meccseire kilátogatni, mert egy nagy tehetség bontogatja a szárnyait náluk. A 16 éves Búzás Emma személyében egy igazi gólgyáros van születőben, csak remélni merjük, hogy megmarad a futsal számára is.

Budaörs – Újpest Futsal 5-1 (5-0)