Vissza > Hírek > Megvan az idei első magyar bajnok
Megvan az idei első magyar bajnok

Bizonyára kevesen tudják, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség európai viszonylatban is egyedülállóként indít versenyeket a női futsal utánpótláskorú játékosai számára.

-          Női U13

Információink szerint a 2017/18-as bajnokságtól az utánpótlásban csak az U15 korosztály marad meg MLSZ-es szervezésben, amely zárt rendszerű lesz az NB I-es csapatok számára.
A többi korosztály a Megyei Igazgatóságok hatáskörébe kerül. Ha figyelembe vesszük, hogy korosztályonként és megyénként szinte alig van egy-egy csapat jelenleg, akkor a kör bezárul, a megyék nem tudnak bajnokságot kiírni, hacsak nem kooperálnak közös indításról.

17903966_1717581018258415_7070450573338021145_n

A 2016/17 es bajnokságok közül a Női U15 II osztály küzdelmei fejeződek be legkorábban.

A bajnokságot két csoportban – keleti és nyugati – bonyolították le 5-5 csapat részvételével. A csoportküzdelmek során a Ferencvárosi László Kórház és az Asterix csapatai nem tudták befejezni a küzdelmeket.

Kiskunfélegyházán a KÉSZ Arénában rendezte meg a Magyar Labdarúgó szövetség a Leány Futsal II. osztály U15 Döntőjét, április 15-én, szombaton. Résztvevők a Hungária SC, a Szent Mihály FC, az Astra HFC  és Vác Futsal SE együttesei voltak. Az esemény fontosságára mi sem jellemzőbb, mint, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség képviseletében Simon Ferenc Úr, Kiskunfélegyháza városvezetéséből Balla László Alpolgármester Úr is megtisztelte jelenlétével.

A versenykiírásból adódóan az Astra a Hungária csapata ellen vívta az első elődöntőt, és izgalmas mérkőzésen 3-1 arányú vereséget szenvedtek. A másik elődöntőben is izgalmas csata zajlott, és a 2-1es szegedi győzelmet követően kialakult a döntők párosítása.
A helyosztókon kinyíltak a gólcsapok. Az Astra remek játékot bemutatva, látványos találatokat szerezve 8-2 arányban legyőzte a Vác Futsal SE csapatát, megszerezte a bronzérmet.
A döntőben szintén 8-2 lett a végeredmény, itt a Hungária csapata diadalmaskodott.

Az eredményhirdetésen Balla László Úr és Simon Ferenc Úr adta át a megérdemelt érmeket és serlegeket a csapatoknak.