Tét nélküli meccsen, igazságos döntetlen
2024.05.07 | 10:15

Az NB I.-es futsalbajnokság felsőházi rájátszásának utolsó, 10. fordulójában a Haladás VSE a Debrecennel játszott döntetlent egy már tét nélküli mérkőzésen.

Az alapszakaszgyőztes, bajnoki címvédő Haladás már korábban megnyerte a rájátszást – bebiztosítva ezzel magának a pályaelőnyt a döntőben. De a DEAC szempontjából sem volt már komolyabb tétje a meccsnek. Hazai oldalon kihagyta a találkozót az eltiltott vezetőedző, Ferraz Conde Felipe. Továbbá nem volt ott a szombathelyi játékoskeretben Rutai, Alasztics és Szalmás sem. De a vendég is szűk kerettel érkezett.

Haladás VSE–DEAC 3-3 (2-1).
Szombathely, 400 néző
Vezette: dr. Tóth-Tolnay – Kubicsek - Kondákor

HVSE: Homlok – Dróth, Henrique, Vatamaniuc-Bartha, Hadházi.
Csere: Gyimesi, Kovács M., Luiggi, Knizs, Hajmási, Sipos, Körmendy, Fehér, Vas

DEAC: Nyerges – Faragó L., Vass O., Magyar, Győri.
Csere: Faragó Á., Harmati, Nagy B., Siska, Varga Z., Thiago, Tóth A.
Edző: Tihanyi Csaba.

Gólszerzők: Henrique (8.), Dróth (14.), Sipos (36)., ill. Siska (6.), Vass O. (34.), Tóth A. (38.).

Hazai helyzetekkel, átlövésekkel kezdődött a mérkőzés, védekezésre kényszerült a vendég. Múltak a percek, és nem enyhült a szombathelyi nyomás – érett a gól. Mégis a DEAC szerzett vezetés, egy kontrát váltott gólra (0-1). Azonban egy ügyesen elvégzett oldalberúgás után Henrique gyorsan egyenlített egy életerős lökettel (1-1). És a Haladás támadásban, lendületben maradt. Az óriási mezőnyfölény pedig góllá érett: labdaszerzés után három az egyben vezethetett támadást a HVSE, az akció végén pedig Dróth gurított közelről az üres kapuba (2-1). Motiváltabbnak tűnt a házigazda, de a szünetig már nem tudta növelni az előnyét – pedig bőven volt rá lehetősége.

Fordulás után aztán Vas Ádám és Hajmási Milán is pályára lépett hazai oldalon – nem játszatott túl senkit a szakmai stáb, sok időt töltöttek a pályán a fiatalok is. A tempó közben csendesen visszaesett – és visszajött a meccsbe a DEAC, mezőnyben némileg kiegyenlítődött a játék. A Haladás irányított, de nem tudta lezárni a mérkőzést. Sőt, a 34. percben egy szögletvariáció végén a Debrecen kiegyenlített (2-2). A hajrában ismét felpezsdült a meccs, mind a két kapu előtt adódott lehetőség. Sipos szerezte meg ismét a vezetést a Haladásnak, aki Hadházi erőszakos labdaszerzése után értékesítette a közeli ziccert (3-2). Rögtön vészkapus játékra váltott a DEAC – és ki is egyenlített (3-3). Még a HVSE is bevetette a vészkapust – eredménytelenül.

A Haladás felforgatott kerettel lépett pályára, nagyon nem is szakadt meg – a döntetlen igazságos eredmény.

Forrás: vaol.hu